Türkiye’nin lider çorap üreticilerinden AKIN ÇORAP SAN. ve TİC. AŞ., sektördeki uzmanlığı ve 45 yılı aşkın tecrübesiyle uluslararası arenada da adından söz ettiren bir marka olarak konumlanmaktadır.

1972 yılında tamamen yerli sermaye ile İstanbul’da kurulan AKIN ÇORAP SAN. ve TİC. AŞ., yalnızca 23 makinayla çıktığı yolda bugün;

– 1000’ü aşkın deneyimli personele,
– Son teknolojik donanımlara sahip 950 makinaya,
– 32.000 m² kapalı olmak üzere toplam 52.000 m² üretim alanına ve
– Yıllık 110 milyon çift üretim kapasitesine sahip,

uluslararası standartların da üzerinde faaliyet gösteren bir firma haline gelmiştir. 2000 yılında İstanbul’un Başakşehir ilçesinde ve 2006 yılında Giresun’un Kesap ilçesinde kurduğu fabrikalarıyla gücüne güç katan AKIN ÇORAP SAN. ve TİC. AŞ., tüm üretimini Giresun’da gerçekleştirirken, lojistik, pazarlama, mali işler ve müşteri ilişkileri ile ilgili tüm süreçlerini İstanbul’dan yürütmektedir. AKIN ÇORAP SAN. ve TİC. AŞ.,  İTKİB verilerine göre 2008’den bu yana üretim adedi ve ciro olarak sektöründe ilk 5, TIM verilerine göre tekstil ihracatında ilk 500 firma arasında yer almaktadır.

AKIN ÇORAP SAN. ve TİC. AŞ.;

  • İnovasyon ve Ar-Ge’ye verdiği önem,
  • Modern, teknolojik ve doğaya zarar vermeyen üretim süreçleri,
  • Kurum içi eğitim, özlük haklarında titizlik, “doğru işe doğru insan” ve sosyal sorumluluk bilincini de içine alan kapsamlı İK Politikaları,
  • Gelişime ve sürekli iyileştirmeye açık kalite anlayışı,
  • Geniş ürün yelpazesiyle her yaş ve stile uygun çorap üretim alt yapısı,
  • Deneyimli kadrosu ve sektör tecrübesi ile koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlayan, sektöre yön veren lider kuruluşların başında gelmektedir.

Ayrıca , AKIN ÇORAP SAN. ve TİC. AŞ. etkin ve çözüm odaklı çevre politikaları, zorunluluktan öte “sorumluluk” olarak gördüğü sosyal projeler ile ülkemizin ve dünyamızın geleceğine dair bir duyarlılık oluşturmak ve bu duyarlılığı mümkün olduğunca daha geniş çevrelere yaymak konusunda da adından söz ettirmektedir.

45 yılı aşkın tecrübesiyle, çorap denince akla ilk gelen, Türkiye’nin lider ve öncü üreticisi AKIN ÇORAP SAN. ve TİC. AŞ.; çorap sektöründe dünyanın sayılı şirketlerinden birisi olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Tasarımla hayal gücünü, teknolojiyle üretimi, hız ile kaliteyi tek bir noktada buluştururken tüm süreçlerinde gerçekleştirdiği kontrolleri, temel aldığı müşteri memnuniyeti ilkesi ve çağı yakalayan vizyonel bakış açısıyla sektörün geleceğine ışık tutmaya devam etmektedir.

“1972’den bugüne, güven ve kalite”