Akın Çorap San. ve Tic. A.Ş., müşterilerine doğru kaliteyi, doğru miktarda, doğru fiyata ve doğru zamanda sunma felsefesinden ödün vermemektedir. Bunun için zamanında teslimat başta olmak üzere, müşteriye beklentilerinin ötesinde hizmet sunmayı hedeflemektedir.

Akın Çorap San. ve Tic. A.Ş. tüm depolarında iş sağlığı ve güvenliği politikasını harfiyen uygular. Bu amaçla depolarında otomatik sprinter yangın söndürme sisteminin yanı sıra duman detektörü, duman delici ışıklandırma, fosforlu acil çıkış ve yönlendirme ekipmanları, söndürücü ekipmanlar ve sertifikalı ekiplere sahip olup periyodik tatbikat ve denetimler ile maddi varlıkları ve çalışanlarının her türlü can güvenliğini koruma altına almaktadır.

Teslim tesellüm ilkesine uygun kabul ve sevk kriterleri belirlenen lojistik hareketlerinde depo içi adresleme sistemi ile de stok yönetimi hâkimiyet altına alınmakta ve depo fiziki alanı efektif bir şekilde kullanılmaktadır. Kullanılan ERP sisteminin ürün takip ve stok yönetimi modülleri ile tüm bu süreçler online olarak takip edilebilmektedir.

Zamanında ve güvenli sevkiyat için uluslararası taşıma standartlarına uygun akredite sevkiyat firmalarının geniş filo ağlarından hizmet alınmaktadır. Bu hizmet alımı çerçevesinde yapılan anlaşmalar ile ürünlerin sevkiyat noktasından varış noktasına kadar ki süreçte olası her türlü mağduriyet, yapılan sigorta poliçeleri ile güvence altına alınmakta, tüm araçlar GPS sistemi ile takip edilmektedir.