Akın Çorap San. ve Tic. A.Ş., çorap imalatında AR-GE ve ÜR-GE çalışmaları ile desteklenerek koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesi doğrultusunda ve kalite değerlerini ön planda tutarak son teknolojiye sahip makinalarla faaliyet göstermektedir.

Üretiminde; pamuk, merserize, organik pamuk, pamuk elastan, viskon, nylon, microfiber, nylon elastan, polyester, polyester elastan, bamboo, modal, collmax, seacell, merino yün, lambswool, lurex, simli iplikler, space dyed degrade iplik, akrilik, kaşmir, ipek ve keten iplikler vs. kullanılarak elde edilen konstrüksiyonlarından oluşan türleri ile geniş bir çeşitliliğe sahiptir.

ISO 9001 – 2000 Kalite Belgesine sahip olan Akın Çorap San. ve Tic. A.Ş.’ta her aşamada süreç ve proses kontrol altında tutulmakta olup, üretimde en kaliteli nihai ürünü elde etmek; örme üretim sürecinin de ana felsefesi haline gelmiştir.

Akın Çorap San. ve Tic. A.Ş., deneyimli uzman kadrosu ile 950 adet bilgisayarlı makine ve 300.000 çift/gün kapasiteye ulaşmıştır. Düz örme grubu haricinde yenilikçi yaklaşımlarıyla günümüz modasını takip edebilecek teknolojik makine alt yapısını 3D, jakarlı ve kabartma örgü hattı ile zenginleştirmiştir. En son teknoloji çorap makineleri ile klasik, spor ve teknik gruplarda düz, desenli, kabartma, havlu, ters havlu, jakarlı ve 3D üretimiyle artan talebe bebek, çocuk, bayan, erkek, külotlu çorap ve aksesuarlı ürünler olmak üzere müşterilerine her anlamda flexible bir üretim altyapısı sunmaktadır. Çift silindirli, tek silindir burun kapamalı ve tek silindir burun açık makina parkuruyla yedi renk ve çift düşüş örme türleriyle sektöründe liderdir.

Akın Çorap San. ve Tic. A.Ş. olarak önem verdiğimiz üç ana husus; Ürün kalitesi, insan sağlığı ve çevre duyarlılığıdır.

Üretim aşamasında, firmanın belirlemiş olduğu kalite standartları göz önünde tutularak çorap üzerinde kontroller sağlanır ve gerekli müdahaleler anında yapılır.

Kullanılan kimyasal ve boya ürünlerini sürekli kontrol eden firma insan sağlığını kötü yönde etkileyecek hiçbir madde kullanmamaktadır

Üretim öncesi ve sonrasında her aşamada çevresel etkiler kontrol altında tutulmaktadır. Tüm faaliyetlerde çevrenin korunması ve sürdürülebilirlik öncelikli olarak değerlendirilmektedir. Tüm üretim süreçlerinin çevre boyutu ve etkileri kontrol altında tutulmakta ve doğal kaynakların etkin kullanımına özen gösterilmektedir.

Akın Çorap San. ve Tic. A.Ş. üretimini, Türkiye Cumhuriyet’ inin çalışma kanunları ve esaslarını dikkate almakla beraber müşterilerinin özel istek ve akreditasyon taleplerine göre de şekillendirmektedir.

Kullanılan “Üretim Takip Sistemi”, üretimin her safhasından anlık veri almaya, üretim performans parametrelerine ilişkin raporlar üretmekte, online analiz yapabilme olanağı sunmaktadır.