Akın Çorap San. ve Tic. A.Ş. nin en karakteristik ve diğer üreticilerden ayıran özelliği tasarım yönünün çok güçlü olmasıdır. Günümüzde hızla değişen en moda trendleri ve müşterilerin taleplerini tasarımdan ürüne dönüştürebilen, güçlü makine parkuru, hızlı servis anlayışı, deneyimli tasarım/numune ve teknik ekiplere sahiptir. Bu yönüyle sektörüne yenilik katan öncü firmaların başında gelmektedir. Modada söz sahibi olan ülkelerde yapılan etkinliklere iştirakler, müşteri ziyaretlerinde alınan talepler, mağaza ziyaretlerinde yapılan gözlemler ile tüketici trendleri makro ve mikro düzeyde analiz edilmektedir.

Müşterilerimizin artan değişim ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hedef odaklı, hızlı servis ihtiyacını karşılayabilmek için yurtiçi ve yurtdışında tasarımcılarıyla müşterilerine hizmet vermektedir. Ayrıca İstanbul ve Giresun fabrikalarında etkin teknik kadromuz sipariş öncesi numune çalışmalarını müşterilerin beğenisine sunmaktadır. Müşterilerimiz, marka kimliğine ve hitap ettiği pazara özel olarak tasarlanan kreasyonlardan seçebildikleri gibi kendi gönderdikleri temalar doğrultusunda hazırladığımız koleksiyon çalışmalarından da faydalanabilirler.

Ürün tasarımlarının hazırlanmasında 3D modellemeye olanak sağlayan ENEAS Design Software tasarım programını kullanan Akın Çorap San. ve Tic. A.Ş., Türkiye ve dünyadaki teknolojilik gelişmeleri yakından takip etmektedir.  ENEAS programında 3D görüntü ve görsel olarak üretim ile birebir uyum sağlayan görsel çizimleri müşteri talebine göre anında simüle edebilmekte ve servis hızını artırabilmektedir.