Akın Çorap San. ve Tic. A.Ş., bünyesinde bulunan fiziksel test laboratuvarında deneyimli ve tecrübeli kadrosu ile teknolojik tüm imkânları kullanarak hammadde girdi kontrolünden, üretilen ürün kontrolüne bir çok fiziki ve görsel testleri yapabilmektedir.

Bünyesinde bulunan laboratuvarda, hammaddenin kabulü aşamasında karatahta görüntüsü, mukavemet testi, yüzey düzgünsüzlük testi, iplik numara testleri vs. yapılıp nem oranları kontrol edilir.

İplikler boyandıktan sonra öncelikle özel alanda tutulan ışık kabininde renk uygunluğu kontrolü gerçekleştirilir. Sonrasında yıkama haslığı, sürtünme haslığı, asit ter haslığı, alkali ter haslığı, çapraz lekeleme gibi testler ile ipliğin kalitesi test edilir.

Işık kabinlerinde renk onayı ve devamlığı noktasında arşivleme yapılarak renk devamlılığı kontrol altına alınmaktadır.

Üretilen ürünlerde çorabın yıkama renk haslıkları, kuru sürtme haslıkları, yaş sürtme haslıkları çekmezlik testleri, standart bord kontrolleri yanında aksesuarlı ürünlerde kopma testleri de gerçekleştirilmektedir.

Sonuç olarak insan sağlığı ve konforu için en uygun ürün ve kaliteyi sağlamayı taahhüt eden firmamız nihai tüketici için daha konforlu ve sağlıklı ürünler üretmeye devam edecektir.